עברית English Magyar

news_21

חדשות

 

חדשות 'בית הזכוכית'—עמותת קרל לוץ

יוני 2011

 

בעתיד, מדי חודשיים נסכם את פעילות העמותה וניידע את ידידינו. אלה שרוצים לקבל את חדשות בית הזכוכית, מתבקשים להתקשר לכתובת המייל שלנו.

 

התערוכה הקבועה ב'בית הזכוכית' פתוחה כל יום בין השעות 16-13

 

התערוכה הניידת שלנו מוצגת בניו-יורק בבית כנסת 'פארק-איסט' (Park East).

 

בליווי תכנית חגיגית פתחנו בגימנסיה פזקאש (Fazekas) בבודפשט  תערוכה בשם 'ויזות שהצילו חיים'  (Visas for Life) שסוקרת את הצלת היהודים  על ידי דיפלומטים. את התערוכה פתחו ד"ר הוברי יאנוש (Hóvári János), ממלא מקום מזכיר במשרד החוץ. ד"ר ביהרי פטר (Bihari Péter) מורה להיסטוריה בגימנסיה וקוצ'אק לסלו (Kucsák László), סגן נשיא ועדת החינוך העירונית, חבר הפרלמנט. תזמורת 'פזקאש כליזמר בנד' ניגנה שירים יהודיים. (מנהלת התזמורת יאקוץ' אריקה Jakucs Erika)). החל מן הסתיו תוצג התערוכה בבתי ספר תיכוניים נוספים בבודפשט.

 

ביום הזיכרון לקרבנות השואה בהונגריה, העמותה ציינה את פעולתם של שני מצילי יהודים, הדיפלומטים הפורטוגלים, הציר סמפיו חרידו (Sampaio Garrido) והמזכיר קרלוס ברנקיו (Carlos Branquinho). העמותה,  בשיתוף עם מנהלת הרובע ה-13 הציבה שלט לזכרם על חזית ה'בית המוגן'

באויפשטי רקפרט 5 (Újpesti rakpart).

 

העיתון Jerusalem Post פרסם ב-28 באפריל כתבה לפיה מוסד ישראלי רוצה לבנות העתק של 'בית הזכוכית' כדי לקיים בו תערוכה על שואת יהדות הונגריה.

 

הושלם המחקר בתחום ההיסטוריה של האומנות על שיחזור 'בית הזכוכית'. לאחר קבלת האישורים מן הרשות להגנת מבני אומנות, יוכנו תכניות הבנייה ואפשר יהיה לגשת לביצוע.

 

http:\\www.jpost.post.com-JewishWordl-JewishNews-Article.aspx


Double click to play music

news

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט